Kurzy práce s počítačem

 


ARCHIV

 

Realizace 21.11. - 17.12. 2016

 

Naše kurzy počítačové gramotnosti vycházejí ze zkušenosti, že ačkoliv účastníci se cítí být pokročilými uživateli, jejich přístup k práci s počítačem je velmi rozdílný. Mimo učebnu se totiž každý ocitá v jiných podmínkách (operační systém, konfigurace uživatelského prostředí, mnohdy „předpotopní“ hardware).  Pro naše klienty hromadných kurzů tedy není efektívní, abychom se zabývali např. specifickými funkcemi Windows 10, ale tím, co lze ovládat v různých hardwarových a softwarových podmínkách pokud možno stejně.

Dnes je již nemyslitelné, aby osobní počítač byl používán bez internetového připojení. Pomocí webového prohlížeče navštěvujeme mnoho stránek a ty jsou vytvářeny tak, aby jejich design nebyl na straně uživatelů ovlivnitelný.

Ve 32  vyučovacích hodinách našeho kurzu si nejprve zopakujeme základy práce s PC, za účelem sjednotit návyky v ovládání klávesnice a myši, práci s textem, okny, soubory a složkami, tj. vše, co již 20 let je stále stejné. Důsledné uplatňování těchto základů je zárukou, že i v prostředí operačního systému Windows-10 se budeme cítit jako doma.

Ve zbývající části kurzu se podíváme na řadu Internetových stránek s užitečnými informacemi, E-mailovým rozhraním, osvědčenými E-shopy, příp. online aplikacemi, přičemž velkou pozornost věnujeme používání rozumu.

Zdeněk Halamka - lektor

 

 

 

 

 

 

Zřizovatel

Kontaktujte nás

::

Statutární informace

IČO: 26594145     DPH

Zápis v Obch. rejstříku :

​Bankovní spojení :

108 568 3369 / 0800

 

Adresa, statutární orgán :

© 2015 - 2017, CZPHK